Jedną z podstawowych kompetencji naszych dzieci w ich dorosłym życiu będzie umiejętność programowania. Nauka programowania wpływa korzystnie zarówno na możliwości poznawcze jak i społeczne uczniów. Dzieci, poprzez myślenie algorytmiczne i konstrukcje logiczne rozwijają całą gamę umiejętności szkolnych i społecznych. Uczniowie klas 1-3 uczyli się programować realizując Ogólnopolskie programy „Uczymy dzieci programować” , „Technologie z klasą” oraz dzięki innowacji pedagogicznej „Kolorowe programowanie”. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali coraz to trudniejsze zadania online oraz offline, rozwinęli umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów, uczyli się współpracy w zespole oraz poznali prawa i zasady bezpieczeństwa w sieci.

Gratulujemy wszystkim zapału i wytrwałości. W nowym roku szkolnym nowe wyzwania!

Więcej zdjęć tutaj - kliknij

Wychowawcy klas I-III