23 września w niedzielne popołudnie w PSP w Zgłobicach już po raz jedenasty  spotkały się przedszkolaki z terenu Gminy Tarnów na Festiwalu Kultury Dziecięcej pt. „Mali Giganci”. Przedszkolaki z 12 placówek przedszkolnych zaprezentowały pokazy wokalne, muzyczno taneczne oraz barwne, pomysłowe kostiumy i stroje. Wszystkie grupy przedszkolne dostarczyły obecnym gościom, rodzicom i organizatorom niezapomnianych wrażeń, a komisja konursowa oceniając  występy wysoką punktacją, ostatecznie wyłoniła zwycięzców tegorocznego festiwalu przyznając:

I miejsce – Niepubliczne Przedszkole – Radlna,

II miejsce – Niepubliczne Przedszkole Koszyce Małe,

III miejsce – Przedszkole Publiczne – Wola Rzędzińska.

Wszystkie placówki przedszkolne zostały nagrodzone zestawem gier dydaktycznych ufundowanych przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz sympatyków festiwalu.

Oprócz zestawów gier przeznaczonych dla przedszkoli każdy mały artysta otrzymał prezencik, dyplom i kupon, który wziął udział w losowaniu kolejnych nagród. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku oraz integracji podczas wspólnych zabaw ruchowych i animacyjnych. Całej imprezie sprzyjała ciepła, słoneczna aura. Na kolejny festiwal zapraszamy przedszkolaków już za rok.

Alina Chrzanowska

Edyta Dziedzic-Florek