^Powrót na górę

logo

W ostatnim dniu po pysznym śniadaniu, nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Parku Łazienkowskim – jednego z najpiękniejszych kompleksów parkowych w Europie. Podziwialiśmy w blasku porannego słońca: Pałac na Wodzie – letnią siedzibę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, amfiteatr, pomnik Jana III Sobieskiego, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder – dawną siedzibę Prezydenta Rzeczpospolitej. Później przejechaliśmy z naszą panią przewodnik na Cmentarz w Powązkach-  jedna z najważniejszych nekropolii w Polsce. Pochowani zostali tutaj zasłużeni dla Polski: Bolesław Prus, Władysław Reymont, Bolesław Leśmian, Maria Dąbrowska, Paweł Jasienica, Jan Kiepura, Zbigniew Herbert, Agnieszka Osiecka, Krzysztof Kieślowski, Hanka Bielicka, Gustaw Holoubek i wielu innych. W trakcie przejazdów przewodnik informował nas o ważniejszych obiektach na trasie.  Popołudniu przejechaliśmy pod Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie razem z przewodnikami zwiedzaliśmy ekspozycje.  Na zakończenie programu zwiedzaliśmy Pałac w Wilanowie. Z Warszawy wyjechaliśmy o godz. 16.30.

Więcej zdjęć do zobaczenia w galerii - kliknij

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1173386
Dzisiaj788
Wszystkich odwiedzin1173386
Teraz ogląda nas 29

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach