^Powrót na górę

logo

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzimy 26 września. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wydłużyć czas trwania ‘święta ‘ języków obcych. W dniach od 1 do 5 października 2018r. trwał w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. Był on szansą bliższego zapoznania się z kulturą innych krajów oraz miał na celu ukazanie, jak ważna jest znajomość języków obcych.

Każdy kolejny dzień obchodzony był pod hasłem innego państwa. Poniedziałek był dniem włoskim, wtorek – niemieckim, środa – węgierskim, czwartek – francuskim a piątek – brytyjskim. Każdego dnia szkoła ozdobiona była flagami poszczególnych krajów oraz informacjami o podstawowych zwrotach w tych językach, których uczniowie mieli okazję się nauczyć. Każdego dnia społeczność szkolna używała zwrotów “dzień dobry” i “do widzenia” w języku danego kraju.

Nie mogło zabraknąć również potraw charakterystycznych dla danych państw. Panie ze stołówki szkolnej przygotowały więc tradycyjne potrawy kuchni państw przewodnich. Na stołówce królowały: francuska zupa cebulowa, włoskie risotto czy też niemiecka zapiekanka ziemniaczana.

Przez cały tydzień odbywał się również kiermasz przysmaków z różnych stron świata. Można było spróbować amerykańskich ciasteczek oraz brownie, francuskiej -  ciabatta aux tomatoes czy też meksykańskich nachosów z sosem salsa.

W trakcie Tygodnia Języków Obcych w strojach uczniów i nauczycieli dostrzec można było kolory flag poszczególnych państw, co odważniejsi malowali flagi na policzkach.

Dzieci z klas młodszych zaangażowały się w przygotowanie flag wszystkich przewodnich państw. Klasy 4-8 przygotowały plakaty na temat wylosowanego wcześniej kraju. Miały one przedstawiać symbole i wiadomości charakterystyczne dla danego państwa. W holu szkoły na parterze można podziwiać prace uczniów na wystawie a wykonane flagi zdobią korytarz.

Nie zabrakło również konkursów językowych. Uczniowie mogli wykazać się w konkursie na rymowankę zachęcającą do nauki języków obcych jak i również w konkursie na portret królowej Elżbiety II i księcia Filipa.

Po pięciu dniach nasza podróż po Europie dobiegła końca. Dziękujemy wszystkim,  zarówno uczniom jak i nauczycielom, którzy swoim zaangażowaniem ożywiali obchody tego tygodnia.

ZAPRASZAMY NA TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PRZYSZŁYM ROKU !!


Więcej zdjęć w galerii - kliknij

B. Przeklasa

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1126319
Dzisiaj893
Wszystkich odwiedzin1126319
Teraz ogląda nas 58

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach