W dniu 20 października odbył się rajd rowerowy "Szlakiem Niepodległej".  Rajd rozpoczął się w Zgłobicach, a miejscem docelowym był cmentarz wojenny w Łowczówku. Stojąc przy mogiłach legionistów uczniowie zapoznali się z historią bitwy oraz walk tam prowadzonych w 1914 r. Podczas trwania rajdu zatrzymywaliśmy się również przy innych mniejszych, niekiedy zapomnianych cmentarzach, aby zapalić symbolicznego znicza i w chwili zadumy pomodlić się za tych, którzy walczyli o Niepodległą.

Uczestnicy: Wiktoria Niewola, Aleksandra Niewola, Filip Kiełbasa, Maksymilian Stelmach, Jan Kawula, Bartłomiej Krawiec, Jakub Wojtasik, Karol Płoskonka.

Bartosz Łaśko

Więcej zdjęć w galerii - kliknij