^Powrót na górę

logo

To wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym od kilku lat bierze udział nasza szkoła. W bieżącym roku znaleźliśmy się wśród 1600 zarejestrowanych szkół w VI edycji konkursu. To kolejne zadanie w ramach szkolnego projektu „Niepodległa”, który realizujemy od ubiegłego roku, aby uczcić doniosłe wydarzenie w historii Polski.

     Dnia 09.10. 2018 r. wytypowani przedstawiciele klas - w sumie 17 uczniów - pisało Dyktando Niepodległościowe w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 7-8 oraz gimnazja. Rywalizacja w tym dyktandzie była okazją  do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym oraz pracą nad poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną własnych wypowiedzi pisemnych. W tekstach do napisania pojawiły  się postacie i wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę oraz z innymi faktami historycznymi dotyczącymi naszej Ojczyzny. Z uwagi na występowanie dużej liczby nazw własnych nie były to dyktanda łatwe.
     Tegoroczny udział w konkursie to także próba ustanowienia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie. Projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa.

Szkolny koordynator projektu: Elżbieta Szczerba

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1262276
Dzisiaj228
Wszystkich odwiedzin1262276
Teraz ogląda nas 66

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach