BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Uczniowie klasy 3 włączyli się do tej akcji.Na zajęciach poznali historię powstania, rozkodowali jego symbole, zapoznali się z popularnymi  powstańczymi pieśniami i piosenkami.
Przy okazji udziału w kampanii wspominali patrona szkoły -żołnierza -poetę , który zginął walcząc w Powstaniu -Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij
L.Żurowska