^Powrót na górę

logo

    W b.r. szkolnym ( w październiku) kl.VI b przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu "BohaterON - włącz historię!", której celem było upamiętnienie i uhonorowanie członków Powstania Warszawskiego oraz uczczenie  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na lekcjach j.polskiego uczniowie poszerzyli wiedzę na temat powstania, podczas którego zginął patron naszej szkoły. Wykorzystaliśmy materiały nadesłane przez autorów projektu (scenariusze lekcji i karty pracy), przyniesione na lekcje albumy tematyczne, artykuły oraz zasoby internetowe (filmy, reportaże z okresu II wojny św.). Obrazy z życia mieszkańców okupowanej Warszawy, poświęcenie Powstańców podczas walk o stolicę wywołały duże poruszenie i emocje uczniów. Najważniejszym jednak zadaniem projektu było zredagowanie zapisów na kartkach dla uczestników powstania, którzy żyją jeszcze wśród nas. Po zapoznaniu się z biogramami Powstańców wielu uczniów zdecydowało się na formę trudniejszą - kartki spersonalizowane, które oprócz życzeń zawierały odniesienie do osobistych przeżyć, wojennych przygód danej osoby. Kartki zostały odesłane do autorów projektu i trafią do honorowych adresatów. Mam nadzieję, że ten sposób poznana historia zostanie zapamiętana przez dzieci bardziej niż z przekazów książkowych.

E. Szczerba

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1221782
Dzisiaj1063
Wszystkich odwiedzin1221782
Teraz ogląda nas 55

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach