^Powrót na górę

logo

Taki tytuł nosiła patriotyczna etiuda sceniczna w wykonaniu uczniów kl.6 b, 7a, 7b, 8 - zaprezentowana społeczności szkolnej 23.11.2018 r. podczas Szkolnego Festiwalu Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Etiuda poświęcona została patronowi  K.K.Baczyńskiemu - poecie, żołnierzowi, który zginął podczas Powstania Warszawskiego oraz wszystkim Polakom, którzy na przestrzeni wieków swoje życie złożyli na ołtarzu Ojczyzny. Przybliżone zostały różne fragmenty biografii poety, zwłaszcza ostatnie chwile jego życia oraz wybrane wiersze - poezja trudna, mroczna, która rodziła się w poczuciu nieuniknionej śmierci i tragedii Pokolenia Kolumbów. 
     Inscenizacja była połączeniem wielu elementów: słowa (recytacja utworów patriotycznych Baczyńskiego i innych pisarzy), muzyki, efektów dźwiękowych  (gra na perkusji, podkłady muzyczne oddające nastrój czasów wojny- wybuchy, strzały, syreny, krzyki ludzi) oraz obrazu ( prezentacja multimedialna - dopasowana do recytowanych utworów, głównie zdjęcia patrona z różnych okresów życia, ale i miejsc pamięci narodowej, pięknych krajobrazów Polski). Wszystkie te elementy -razem z piękną scenografią - stworzyły odpowiedni  nastrój, budziły emocje, wstrząsały, pobudzały wyobraźnię.
Na szczególne uznanie zasługują wzorowe, dojrzałe recytacje trudnych wierszy w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
 
     "Druhu Krzysztofie! Twój meteor wieczystym ogniem będzie płonąć,
      bo słowo Twe nie przeminęło, a pomnik Twój to nieskończoność.
      Ojczyzna słów Twych nie zapomni, gdyś walczył o nią z Parasolem,
      jak chciałeś - masz z płomienia pomnik - w sercach młodzieży naszej szkoły!"

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z wydarzenia - kliknij

E. Szczerba

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1133425
Dzisiaj740
Wszystkich odwiedzin1133425
Teraz ogląda nas 85

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach