W dniu 23 listopada 2018 roku na uroczystości szkolnej, został rozstrzygnięty konkurs plastyczno– patriotyczny. Zadaniem uczniów naszej szkoły było przedstawienie w formie plastycznej fragmentu poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - patrona, poety, podchorążego – żołnierza Armii Krajowej i podharcmistrza Szarych Szeregów.

Cele konkursu : Temat został wybrany dla uczczenia 100 – Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Upamiętnienie rocznicy śmierci Krzysztofa Kamil Baczyńskiego. Rozwijanie wyobraźni oraz wrażliwości plastycznej i estetycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Wykazanie możliwości plastyczny młodych twórców inspirowanych twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Promowanie uzdolnionej plastycznych dzieci i młodzieży.                                                      Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie w technice malarskiej, mieszanej pracy ilustrującej fragment wybranego utworu na formacie A3 lub A4. Oprócz obrazu autor zamieszczał fragment tekstu.

W ocenie brana była pod uwagę staranność, oryginalność i zgodność z tematem.

Prace oceniała komisja powołana przez szkolnego organizatora konkursu Agnieszkę Zając w składzie: B. Międzybrodzka – Parcianko, A. Zając, M. Śliwa, A.Chrzanowska, A. Riebandt.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Wojtasik Jakub 5b i Duraczyńska Julia 7a

II miejsce: Rąpała Klaudia 5b,  Zaprzałka Kinga kl.7a, Damian Daria 5a

III miejsce: Hałoń Adam 6a, Stańczyk Justyna 7a, Sus Zuzanna 5b, Wieczorek Nina 6a, Baran Klaudia 7a, Klimczak Zuzanna 4b, Szczupak Milena 4a, Duraczyńska Emilia 7a, Ptak Maksymilian 5b

Szkolny organizator: A.Zając

Zdjęcia pozostałych prac do zobaczenia tutaj - kliknij