^Powrót na górę

logo

3 Akcja szycia laleczek w Zgłobicach

 „NAJBARDZIEJ ORYGINALNA LALECZKA SZMACIANKA akcji UNICEF 2019”

PROJEKT „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA V”

  • Zaprojektuj i wykonaj z rodziną najbardziej oryginalną laleczkę, która przedstawia kulturę z różnych części świata.

  • Praca ma być wykonana według podanego szablonu.

  • Termin oddania prac: 21.02.2019

  • Ocena prac przez komisję: 21– 22.02.2019

  • Kiermasz: 25.02 – 01.03.2019


„Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF, który rozpoczął się właśnie w polskich szkołach. Do akcji zaproszeni są uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z całej Polski mogą własnoręcznie zaprojektować i uszyć szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.
Okazuje się, że można robić wielkie i ważne rzeczy w bardzo prosty i radosny sposób – mówi Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

W akcję „Wszystkie kolory świata” mogą zaangażować się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie. To doskonała okazja, żeby nauczyć nasze pociechy otwartości i tolerancji na innych. Warto dołączyć!

Szkolny opiekun konkursu plastycznego: A. Zając

 

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1220635
Dzisiaj1275
Wszystkich odwiedzin1220635
Teraz ogląda nas 42

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach