W roku szkolnym 2018/2019 będą przyznawane stypendia dla uczniów mieszkających na terenie Województwa Małopolskiego za szczególne osiągniecia artystyczne, sportowe oraz w naukach humanistycznych. Stypendia przyznawane będą na okres maksymalnie 10 miesięcy. Miesięczna wysokość ww. stypendiów wynosi:

a) w przypadku uczniów szkół podstawowych (klasy 5-7): 350,00 zł brutto;

b) w przypadku uczniów klasy 8 szkoły podstawowej (w tym klas dotychczasowego gimnazjum): 425,00 zł brutto

c) w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych (w tym ponadgimnazjalnych): 500,00 zł brutto

Uczniowie uzdolnieni i mający szczególne osiągniecia naukowe, artystyczne czy sportowe o stypendia mogą się starać od 31 stycznia 2019 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Województwa Małopolskiego www.malopolska.pl w zakładce "dla mieszkańca/edukacja/regionalny program stypendialny"