Dnia 27 marca 2019 roku uczennice z klas V- VIII wzięły udział w XVII edycji Gminnego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych " Spotkanie z Melpomeną" w Szkole Podstawowej im. KEN w Zbylitowskiej Górze.
"Teatrzyk zwany wyobraźnią" w składzie: Aleksandra Bielawska, Klaudia Rąpała, Emilia Duraczyńska, Julia Duraczyńska, Aleksandra Gogola, Kinga Zaprzałka, Marlena Cebula, Hiacynta Sabat, Wiktoria Solak, Emilia Kantor zaprezentował swoje umiejętności aktorsko-wokalne w przedstawieniu pt.:"Sztuka latania".
Inscenizacja poruszała tematykę uniwersalną i dotyczyła takich wartości jak akceptacja, tolerancja, wolność. Przegląd dał wszystkim uczestnikom możliwość integracji oraz wymiany doświadczeń i doskonalenia warsztatu scenicznego.

J. Mleczko