W dniu 29 marca uczniowie naszej szkoły spotkali się na apelu poświęconym tematyce zdrowego odżywiania i stylu życia. O zdrowiu rozmawialiśmy na poważnie i na wesoło. Odgrywając  żartobliwe scenki w ciekawy i zabawny sposób uczniowie klasy 6a przedstawili kolegom znaczenie zbilansowanej diety dla zdrowia człowieka. Zaprezentowali również skutki dokonywania niewłaściwych wyborów dotyczących zdrowia.

Apel stał się też okazją do prezentacji prac uczniowskich wykonanych w ramach projektu „Zdobyć piramidę”.  Uczniowie w miesiącu marcu  zapoznali się z najnowszym modelem piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży, wykonali przestrzenne modele, dając  dowód zrozumienia zasad dotyczących odżywiania proponowanych przez Instytut Żywienia i Żywności.

Pamiętajmy! Nasze zdrowie w zdecydowanej mierze zależy od nas samych. Nauczmy się więc o nie dbać najlepiej, jak potrafimy.

Chętnych do pogłębienia wiedzy dotyczącej najnowszych opracowań dotyczących zdrowego stylu życia odsyłamy do strony:

Więcej zdjęć w galerii - kliknij

B. Lech