W dniu 14 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z dietetykiem Poradni Dietetycznej Razem Po Zdrowie Panią mgr Aleksandrą Zaczkiewicz. Dzieci w dwóch grupach wiekowych wysłuchały ciekawego wykładu połączonego z prezentacją multimedialną na temat zasad prawidłowego odżywiania. Prowadząca zwróciła szczególną uwagę na błędy w naszej diecie, które prowadzą do nadwagi i otyłości a także do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa dobrze skomponowany posiłek a zwłaszcza  śniadanie które ma nam dostarczyć odpowiednią porcję energii na początek dnia. Dzieci otrzymały wskazówki w jaki sposób zamieniać „złe składniki” na zdrowe zamienniki. Okazało się, że odbiorcy spotkania mieli do Pani Oli wiele pytań na które uzyskali fachową odpowiedź.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie.

B.Lech