Powszechnie wiadomo, iż dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są eksperymenty o charakterze badawczym. Stanowią one podstawę wielokierunkowego rozwoju.  Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania i uogólniania, przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych uczniów. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki.

Takimi eksperymentami zainteresowali się uczniowie klasy I i II B na zajęciach „Łatwe i tanie eksperymentowanie”.

L. Żurowska

Fotogaleria -  kliknij