CZAS NA ZDROWIE

Szkoła skorzystała z zaproszenia Banku Ochrony Środowiska i przystąpiła do Ogólnopolskiego projektu "Czas na zdrowie". Ideą organizacji „Czasu na zdrowie” jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

Projekt prowadzony jest w formie rywalizacji międzyszkolnej w dwóch etapach:

I – Rozgrzewka

II- Festyn

Na etapie Rozgrzewki grupa uczniów z klas piątych pod okiem nauczyciela poszerzała wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego. Uczniowie przygotowali gazetkę szkolną, prezentację multimedialną i zorganizowali warsztaty dla uczniów klas starszych na powyższy temat podczas których podzielili się zdobytą wiedzą.

W pogodny majowy poranek grupa projektowa wraz z opiekunem udała się do Gospodarstwa Ekologicznego w Rzuchowej gdzie pod okiem fachowca w tej dziedzinie mieli okazję na żywo uczyć się o mądrym gospodarowaniu w rolnictwie. Podsumowanie tego etapu zebrano w regulaminowym raporcie zamykającym pierwszy etap konkursu.

Drugi etap przed nami, planowane są szczegóły organizacji festynu "Czas na zdrowie".

B. Lech