^Powrót na górę

logo

CZAS NA ZDROWIE

Szkoła skorzystała z zaproszenia Banku Ochrony Środowiska i przystąpiła do Ogólnopolskiego projektu "Czas na zdrowie". Ideą organizacji „Czasu na zdrowie” jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

Projekt prowadzony jest w formie rywalizacji międzyszkolnej w dwóch etapach:

I – Rozgrzewka

II- Festyn

Na etapie Rozgrzewki grupa uczniów z klas piątych pod okiem nauczyciela poszerzała wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego. Uczniowie przygotowali gazetkę szkolną, prezentację multimedialną i zorganizowali warsztaty dla uczniów klas starszych na powyższy temat podczas których podzielili się zdobytą wiedzą.

W pogodny majowy poranek grupa projektowa wraz z opiekunem udała się do Gospodarstwa Ekologicznego w Rzuchowej gdzie pod okiem fachowca w tej dziedzinie mieli okazję na żywo uczyć się o mądrym gospodarowaniu w rolnictwie. Podsumowanie tego etapu zebrano w regulaminowym raporcie zamykającym pierwszy etap konkursu.

Drugi etap przed nami, planowane są szczegóły organizacji festynu "Czas na zdrowie".


B. Lech

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1262278
Dzisiaj230
Wszystkich odwiedzin1262278
Teraz ogląda nas 79

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach