^Powrót na górę

logo

Publiczna szkoła Podstawowa w Zgłobicach uczestniczy w programie wsparcia żywienia dzieci "Żółty Talerz". Programem tym objętych jest 50 placówek z pięciu województw, w tym 6 z Małopolski, wśród których, co jest ogromnym wyróżnieniem , znalazła się nasza szkoła.
"Żółty Talerz" to wspólny program uruchomiony przez Kulczyk Foundation, jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi. Celem programu jest dofinansowanie dożywiania dzieci przez zapewnienie zdrowych posiłków.Wdrażanie programu w naszej placówce rozpoczęło się w październiku 2016r.
Zgodnie z założeniami programu w dniu 18 maja 2017r. zostało zorganizowane spotkanie edukacyjne z paniami dietetyczkami z Centrum Dietetycznego Naturhouse z Tarnowa, które przygotowały dla dzieci interesujący quiz i ciekawa prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania i stylu życia.
W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża - p.Wiesława Pyzik i p.Jerzy Kornaus.
Po smacznym dwudaniowym obiedzie dzieci zjadły deser własnoręcznie przygotowaną  sałatkę owocową i świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy.
 
J.Kędzior- Wypasek

L.Żurowska

Fotorelacja

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1374414
Dzisiaj376
Wszystkich odwiedzin1374414
Teraz ogląda nas 25

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach