^Powrót na górę

logo

    Dnia 13 maja w kl.6 a odbyła się wyjątkowa lekcja j. polskiego, która obfitowała w wiele emocji. W rocznicę zamachu na naszego ukochanego Ojca Świętego zorganizowałam zajęcia, których głównym celem było wzbogacenie wiedzy na temat  życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Przygotowałam w tym celu bogatą wystawkę - albumów, książek, archiwalnych wydań czasopism oraz materiałów ilustracyjnych, ukazujących znane  i mniej znane fakty z jego papieskiego pielgrzymowania. Punktem wyjścia stał się wzruszający artykuł prasowy "Czy jego już nie ma?", który ukazał się w Gazecie Wyborczej 04.04.2005 r. Burza mózgów - "Co wiemy o JP II ?" - pokazała nam, że nie jest to wiedza imponująca.
     A więc do dzieła! Uczniowie podzielili się materiałami i zapoznawali z nimi  podczas pracy w  grupach. Ale na tym nie koniec. Później nastąpiła wymiana zdobytej wiedzy, uczenie się od siebie nawzajem. Grupy miały zaprezentować pozostałym znalezione -najciekawsze artykuły, nieznane fakty czy zdjęcia, które uznały za niezwykłe, oryginalne, śmieszne lub wzruszające. Tym sposobem  w krótkim czasie uczniowie: "odbyli podróż"
w różne zakątki świata - miejsca pielgrzymek papieża; zobaczyli unikatowe zdjęcia ze spotkań JP II z ludźmi różnych ras, kultur, narodowości; odkryli nieznane fakty z jego życia, o których nigdy nie słyszeli; wzruszyli się, oglądając zdjęcia z ostatnich dni życia czy pogrzebu; podziwiali amatorskie fotografie z pobytu papieża w Tarnowie. Na zakończenie lekcji słuchaliśmy fr. nagrań - homilii, śpiewu znanych pieśni religijnych w wykonaniu papieża.
     Zaangażowanie, zaciekawienie, duże emocje uczniów podczas zajęć sprawiły mi wiele satysfakcji, umocniły w przekonaniu, że pogłębili oni swoją wiedzę o Wielkim, Świętym Janie Pawle II. "Tyle życia, ile pamięci" głosi znane powiedzenie, a jednym z wielu zadań nauczyciela jest ocalać tę pamięć-  o niezwykłych ludziach, ważnych wydarzeniach -od zapomnienia. 
Elżbieta Szczerba

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1038348
Dzisiaj301
Wszystkich odwiedzin1038348
Teraz ogląda nas 49

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach