^Powrót na górę

logo

To możliwe! Pracujemy metodą projektu.

  Projekt to lubiana przez moich uczniów metoda pracy na lekcjach j.polskiego. Daje im bowiem swobodę działania, wyzwala kreatywność, ujawnia zdolności, pozwala popisać się pomysłowością i wyobraźnią. Z powodzeniem wykorzystuję ją podczas pracy z wybranymi utworami literackimi -lekturami do przeczytania. W b.r.szkolnym  klasa 6a -zainteresowała się szczególnie "Bajkami robotów " S.Lema - toteż podsunęłam pomysł i temat projektu: "Cyberrobot - niezwykła maszyna", który został przyjęty z entuzjazmem. W fazie wstępnej uczniowie podzielili się na grupy, otrzymali karty pracy, zapoznali z celami, harmonogramem prac- zadaniami, sposobem prezentacji, zasadami oceniania. Wszyscy wcielili się w role konstruktorów i przez 3 tyg.(w tajemnicy przed innymi - jak to mieli w zwyczaju bohaterowie utworów Lema) budowali z różnych materiałów "cyberroboty" , przygotowywali prezentacje. Zgodnie z instrukcją musieli w sposób ciekawy zaprezentować siebie- jako konstruktorów oraz podać  informacje o maszynie ( nazwę robota, wymiary, tworzywo, funkcje, cechy intelektualne i emocjonalne, zastosowanie). Liczyła się  pomysłowość i oryginalność. Pozostawiłam uczniom pełną swobodę działania, udzielałam tylko niezbędnych porad podczas konsultacji. W dniu prezentacji zeszłam również na 2 plan i oddałam pałeczkę w ręce uczniów - pracownię i lekcję, którą mieli poprowadzić. I to był świetny pomysł! Byłam pod niezwykłym wrażeniem pomysłowości i kreatywności uczniów kl.6a. Sala zamieniła się w laboratorium - z plątaniną kabli, przewodów, baterii, lamp a przede wszystkim pomysłowych "cyberrobotów" o wyszukanych nazwach i niezwykłych umiejętnościach. Roboty świeciły, przemawiały - dzięki wygenerowanym tekstom (przy użyciu telefonów komórkowych). Uczniowie zadziwili mnie swoimi zdolnościami - przygotowanymi dialogami, scenkami, wręcz naukowymi prezentacjami. Dużych emocji dostarczyły wszystkim doświadczenia przygotowane przez jedną z grup. Czytelnik może podziwiać pomysłowość i wyobraźnię uczniów w fotorelacji.
 
Elżbieta Szczerba

Fotorelacja

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1038348
Dzisiaj301
Wszystkich odwiedzin1038348
Teraz ogląda nas 38

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach