^Powrót na górę

logo

 

„Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj ich aktywność.
Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia.
Nie żądaj, lecz przekonuj.
Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego umysł tak, aby samo chciało wiedzieć…”

Janusz Korczak 

Poznawanie przyrody powinno być interesujące. Lepiej niż wykłady i definicje przemawiają do ucznia  doświadczenia i eksperymenty, w których może sam uczestniczyć, przeprowadzić obserwacje i formułować wnioski. Ponad 35 uczniów klas 4 - 6 naszej szkoły bierze udział w zajęciach innowacyjnych Akademia Przyrody. Pracują w trzech grupach wiekowych. Samodzielne eksperymentowanie przybliża im skomplikowany świat chemii, fizyki i biologii  pozwalając lepiej go zrozumieć. Uczniom nie brakuje pomysłów – inspiracją są często publikacje książkowe i internetowe. Eksperymenty i pokazy wykonywane pod okiem nauczyciela stają się bezpieczną i rozwijającą formą aktywności ucznia. Pozwalają się uczyć, bawić a ciekawie zademonstrowane są formą dzielenia się wiedzą z innymi.

Barbara Lech

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1038347
Dzisiaj300
Wszystkich odwiedzin1038347
Teraz ogląda nas 19

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach