^Powrót na górę

logo

  Nasza świetlica "Słoneczko" to miejsce nie tylko ciekawych zabaw i gier. Często zdarzają się okazje, kiedy dzieci uczą się czegoś nowego. Poznają otaczający świat, przysłowia, zwyczaje polskie związane z różnymi świętami lub porami roku, opowiadają o swoich zainteresowaniach, wymieniają się zbiorami. Tradycją jest też  tzw."Czytanie lub oglądanie na dywanie" - baśni, filmów animowanych lub przyrodniczych.

    Często korzystamy z różnych źródeł, aby poznawać ciekawe, wartościowe postaci, które są autorytetami i mogą być dla nas wzorem do naśladowania.
Taką postacią jest Jan Paweł II. W 12 rocznicę śmierci dzieci zgłębiały wiedzę o naszym Świętym Papieżu - oglądając piękne albumy, czasopisma z okresu jego pontyfikatu lub wydane pośmiertnie, słuchając ciekawostek przygotowanych przez nauczyciela. Zainteresowanie było ogromne, bo i postać niezwykła, fotogeniczna. Stworzyliśmy też dużą mapę mentalną na podstawie informacji poznanych na zajęciach. Pozwoliła nam ona zapamiętać te informacje o JP II,
o których każdy Polak nie może zapomnieć.
E. Szczerba

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1374414
Dzisiaj376
Wszystkich odwiedzin1374414
Teraz ogląda nas 29

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach