^Powrót na górę

logo

 W naszej szkole duża grupa dzieci korzysta ze świetlicy, zwłaszcza po skończonych zajęciach. Opiekun świetlicy oraz nauczyciele pełniący tam dyżury starają się, aby uczniowie mogli nie tylko odrobić zadane prace domowe, ale także odpocząć przy muzyce relaksacyjnej, porozmawiać na ciekawy tematy (uwzględnione w  planie pracy świetlicy). Przede wszystkim wychodzą naprzeciw oczekiwaniom dzieci i organizują różnego typu zabawy z wykorzystaniem zgromadzonego sprzętu czy pomocy dydaktycznych. Często  tworzą różne kąciki zainteresowań, aby dzieci mogły się bawić według własnych  upodobań, a tym samym zaspakajać ich różne potrzeby psychofizyczne. Podstawowym bowiem wyznacznikiem planowania wszelkich działań jest kierowanie się oczekiwaniami samych dzieci. Ponieważ zdarzają się liczniejsze grupy, dobrym rozwiązaniem jest podział ich na mniejsze grupki wg zainteresowań  i organizowanie zajęć w innych wolnych  salach - warsztatów plastycznych, tanecznych czy teatralnych. Przykładem może być sala 24- polonistyczna, w której zgromadzono dużo pomocy dydaktycznych - gier i zabaw planszowych, edukacyjnych, puzzli, ciekawych książek, komiksów, które są do dyspozycji dzieci w postaci kącików zainteresowań. Bardzo często jednak sala ta zamienia się  się w garderobę, scenę teatralną. Dużym zainteresowaniem bowiem - zwłaszcza wśród dziewczynek- cieszą się warsztaty teatralne. Dzieci korzystają z bogatego zbioru kostiumów, lalek teatralnych oraz rekwizytów i przygotowują improwizowane scenki, odtwarzają znane fragmenty baśni, legend tarnowskich czy organizują pokazy mody. Podczas świetnej zabawy bogacą wiedzę i słownictwo z zakresu sztuki teatru, a zatem ma miejsce  najlepsza z form edukacji - nauka poprzez zabawę. Innym razem korzystając z różnych muzycznych stron internetowych organizujemy zabawy ruchowe, taneczne, bo w zdrowym ciele, zdrowy duch. 
Elżbieta Szczerba

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1264685
Dzisiaj103
Wszystkich odwiedzin1264685
Teraz ogląda nas 76

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach