Nasza świetlica "Słoneczko" to miejsce nie tylko ciekawych zabaw i gier. Często zdarzają się okazje, kiedy dzieci uczą się czegoś nowego. Poznają otaczający świat, przysłowia, zwyczaje polskie związane z różnymi świętami lub porami roku, opowiadają o swoich zainteresowaniach, wymieniają się zbiorami. Tradycją jest też  tzw."Czytanie lub oglądanie na dywanie" - baśni, filmów animowanych lub przyrodniczych.

Często korzystamy z różnych źródeł, aby poznawać ciekawe, wartościowe postaci, które są autorytetami i mogą być dla nas wzorem do naśladowania.
Taką postacią jest Jan Paweł II. W 12 rocznicę śmierci dzieci zgłębiały wiedzę o naszym Świętym Papieżu - oglądając piękne albumy, czasopisma z okresu jego pontyfikatu lub wydane pośmiertnie, słuchając ciekawostek przygotowanych przez nauczyciela. Zainteresowanie było ogromne, bo i postać niezwykła, fotogeniczna. Stworzyliśmy też dużą mapę mentalną na podstawie informacji poznanych na zajęciach. Pozwoliła nam ona zapamiętać te informacje o JP II,
o których każdy Polak nie może zapomnieć.
E. Szczerba