^Powrót na górę

logo

W środę, 1 marca 2017, uczniowie klasy szóstej mieli okazję uczestniczyć w niezwykle pouczającej lekcji języka polskiego. Celem lekcji było uświadomienie uczniom zagrożenia wynikającego z popierania szkolnych dręczycieli, a także nauczyliśmy się jak stawiać czoła agresji i przemocy. Tekst Ewy Zubrzyckiej pt. „Słup soli” wprowadził nas w tematykę zajęć. Po jego przeczytaniu, przedyskutowaliśmy negatywy prześladowania oraz wywnioskowaliśmy, że gdy jesteśmy ofiarami, bądź świadkami krzywdzenia słabszych, musimy natychmiast zareagować. Aby podzielić się zdobytą wiedzą z innymi uczniami, przygotowaliśmy plakaty przedstawiające działania przeciwko szkolnym i grupowym dręczycielom oraz uargumentowaliśmy, że nie warto stać jak przysłowiowy słup soli, lecz należy działać i pamiętać, że przemoc nie jest oznaką siły lecz słabości.

Uczniowie klasy 6.
Fotorelacja
(Książka pt. "Słup soli" - Elżbiety Zubrzyckiej znajduje się w zasobach biblioteki szkolnej. Została zakupiona dzięki projektowi "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa")

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1262497
Dzisiaj449
Wszystkich odwiedzin1262497
Teraz ogląda nas 72

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach