W środę, 1 marca 2017, uczniowie klasy szóstej mieli okazję uczestniczyć w niezwykle pouczającej lekcji języka polskiego. Celem lekcji było uświadomienie uczniom zagrożenia wynikającego z popierania szkolnych dręczycieli, a także nauczyliśmy się jak stawiać czoła agresji i przemocy. Tekst Ewy Zubrzyckiej pt. „Słup soli” wprowadził nas w tematykę zajęć. Po jego przeczytaniu, przedyskutowaliśmy negatywy prześladowania oraz wywnioskowaliśmy, że gdy jesteśmy ofiarami, bądź świadkami krzywdzenia słabszych, musimy natychmiast zareagować. Aby podzielić się zdobytą wiedzą z innymi uczniami, przygotowaliśmy plakaty przedstawiające działania przeciwko szkolnym i grupowym dręczycielom oraz uargumentowaliśmy, że nie warto stać jak przysłowiowy słup soli, lecz należy działać i pamiętać, że przemoc nie jest oznaką siły lecz słabości.

Uczniowie klasy 6.
Fotorelacja
(Książka pt. "Słup soli" - Elżbiety Zubrzyckiej znajduje się w zasobach biblioteki szkolnej. Została zakupiona dzięki projektowi "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa")