Robiłeś kiedyś rysuneczki, bazgrołki słuchając jakiejś lekcji? Jeśli tak, mam dla ciebie dobrą wiadomość: to dobrze!

Naukowcy odkryli, że bazgrolenie podczas słuchania pomaga nam lepiej zapamiętać co słyszymy.

Najlepiej, jeśli to, co rysujesz ma związek z tym czego słuchasz. Dzieje się tak dlatego, że zapamiętujemy na dwa sposoby – słowa, ale i obrazy. Gdy słowo połączymy z obrazem – zapamiętujmy najlepiej!

Myślenie wizualne w edukacji to szansa dla tych, którzy poszukują skutecznych metod uczenia się. Dzięki #grafonotkom zdecydowanie lepiej przetwarzamy, kodujemy i przypominamy sobie istotne informacje. Mózg myśli obrazami.

Grafonotki - przeczytaj i sam spróbuj zrobić swoją notatkę.

Rodzicu, uczniu naucz się robić dobre notatki poćwicz już dziś i zobacz jaka to fajna zabawa.