^Powrót na górę

logo

Nauczyciele nieustannie poszukują metod nauczania, zwiększających aktywność uczniów oraz wdrażających dzieci do samodzielności i odpowiedzialności za uczenie się. Moje zainteresowanie wzbudziła metoda LdL ( niem. Lernen durch Lehren). Metoda prowadzenia lekcji, w której rolę nauczyciela przejmują uczniowie. W naszej szkole ta forma pracy na lekcji funkcjonuje pod nazwą zaproponowaną przez CEO „Uczymy innych”. Jej zaletą jest to, że pozwala zaangażować uczniów, którzy wchodząc w rolę uczącego, dzielą się swoimi wiadomościami i umiejętnościami z innymi. Jest to metoda odpowiednia dla każdego poziomu nauczania. Na początku przygotowanie lekcji wymaga pomocy nauczyciela, warto jednak wykorzystać pomysłowość uczniów. Dzięki wykorzystaniu metody „Uczymy innych” uczniowie odważniej i śmielej wypowiadają się, potrafią dokonać samooceny i nie boją się popełniać błędów. Potrafią korzystać z zasobów TIK (wyszukiwanie informacji w Internecie, korzystanie z aplikacji i ćwiczeń interaktywnych). Podsumowując w klasie 2 krąg tematyczny „Wynalazki zmieniają świat” zaproponowałam uczniom przygotowanie kilku ciekawostek na temat wybranego przez siebie wynalazku i przedstawienie ich kolegom. Pierwszą lekcję poprowadził Eryk Molczyk, którego pasjonuje świat techniki. Długo nie mógł zdecydować się o czym będzie opowiadał, ostatecznie wybrał samoloty – samoloty bojowe. Uczeń w czasie zajęć korzystał z przyniesionych albumów książkowych oraz sprawnie wyszukiwał informacji na temat samolotów bojowych w Internecie. Ciekawie opowiadał, odpowiadał na pytania oraz przekazał kilka ciekawostek z historii. Taka forma zajęć spodobała się uczniom i już kolejni chcą prowadzić lekcje J

Anna Niedojadło

Zobacz fotorelację w galerii

Przedstawiamy zdjęcia dzieci z klas I-III, które brały udział w programie Żółty Talerz w naszej szkole.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii - kliknij

Program "Żółty talerz" w naszej szkole

Podsumowanie programu

Stowarzyszenie "U Baczyńskiego"

Odwiedzili nas

1089475
Dzisiaj644
Wszystkich odwiedzin1089475
Teraz ogląda nas 84

BIP - Szkoła Zgłobice

Copyrigcht © 2013 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach