Uczniowie klasy 6a spędzili mikołajki na obiekcie sportowym Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - Torze SPEED RACE Tarnów, gdzie w bezpiecznych warunkach i pod okiem fachowców mogli nabyć umiejętności jazdy gokartem.

Wycieczka łączyła tematykę bezpieczeństwa z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją na torze. Jak się okazało, nasza młodzież świetnie radziła sobie z jazdą  na nich i z każdym okrążeniem uzyskiwała lepsze czasy.

Sport kartingowy jest doskonałą szkołą motoryzacji. Jest to sport bezpieczny, bardzo emocjonujący, a jednocześnie kształcący i wychowujący. Karting pozwala zrozumieć zagrożenia i zjawiska związane z zachowaniem się w różnych sytuacjach na drodze oraz nabyć umiejętności przewidywania, rozpoznawania i unikania sytuacji krytycznych w ruchu drogowym.

B.Przeklasa

Więcej zdjęć w galerii - kliknij

Wolontariuszy spotykamy częściej, niż się nam wydaje. Wspierają oni miejskie instytucje i
organizacje pozarządowe, stanowiąc cenną pomoc, tak przy wydarzeniach, jak i
codziennych zadaniach. Na gotowości i zaangażowaniu ochotników mogą polegać m.in.
domy kultury, biblioteki, domy i ośrodki pomocy społecznej, muzea, różnorodne
stowarzyszenia i fundacje. Wolontariusze są aktywni podczas koncertów, pikników, festynów
i innych wydarzeń – sportowych, edukacyjnych czy kulturalnych. Realizują także działania na
rzecz potrzebujących, środowiska czy zwierząt. 5 grudnia jest dniem kiedy obchodzą swoje
święto. Z okazji tego wydarzenia nasi wolontariusze przygotowali krótki apel, który miał na
celu uświadomić wszystkim uczniom, że POMAGANIE nie jest takie trudne. 
Opiekunowie wolontariatu.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij

Klasa 4b wraz z wychowawcą 6 grudnia udała się do kręgielni „ i8 Club” w Mościcach. Na dwóch
torach rywalizowało w sumie 17 osób. Można było też coś przekąsić podczas rozgrywek. Była
rywalizacja, świetna zabawa i okazja do rozmowy.

A.Korcel-Koza

Na ten grudniowy dzień czekaliśmy wszyscy. Nieodłącznym elementem każdego roku szkolnego są mikołajki klasowe. Do naszej klasy Mikołaj zawitał, aż dwa razy. 5 grudnia razem z naszą Panią wychowawczynią Joanną Czernia i Panem Michałem Powroźnikiem wyruszyliśmy do Warszawy, aby wziąć udział w niesamowitej lekcji WF-u na Stadionie Narodowym. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 700 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Marcina Gortata MG13 "Mierz wysoko", którą w przedsięwzięciu wspierało Ministerstwo Sportu i Turystyki.Mieliśmy okazję pojeździć na łyżwach, bumper cars czy  zjechać z górki lodowej. Spotkaliśmy znane osoby ze świata „show biznesu” m.in. Agnieszkę Włodarczyk, Jakuba Wesołowskiego, Łozo z  zespołu Afromental czy znanego Youtubera Izaka. Było wspaniale!!!!! Ale to nie koniec niespodzianek, 6 grudnia Mikołaj zabrał nas i naszą wychowawczynię na kręgle do ACT Sport w Tarnowie. Tam również miło spędziliśmy czas.

Dziękujemy Mikołaju. Do zobaczenia za rok.

Klasa 5a

Zobacz więcej zdjęć w galerii - kliknij

J.Czernia
M.Powroźnik

6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj w towarzystwie dwóch Aniołków.

Wszyscy uczniowie otrzymali od niego symboliczne prezenty.

Fotorelacja do zobaczenia tutaj - kliknij